Fytogenní krmná aditiva

Zlepšování užitkovosti hospodářských zvířat přírodní cestou

Jsme průkopníky v oblasti fytogenních krmných aditiv

Delacon se řadí k světově nejdůvěryhodnějším dodavatelům prvotřídních fytogenních řešení pro potřeby živočišné výroby. Po více než 25 let razíme cestu přírodnímu způsobu zlepšení užitkovosti hospodářských zvířat a podpory jejich zdraví - pomocí fytogenních krmných aditiv.

Delacon, který byl založen a zpočátku provozován jako rakouský rodinný podnik, je již více než 25 let průkopníkem a světovým lídrem v oblasti fytogenních aditiv. Dnes zkoumáme, vyvíjíme a vyrábíme pouze čistě přírodní doplňkové látky, jež se skládají z bylin, koření a éterických olejů a jsou určené pro přežvýkavce, prasata a drůbež a pro které se vžilo označení „fytogenní".

Myšlenkou zakladatele společnosti pana Helmuta Dedla bylo nahradit antibiotické stimulátory růstu rostlinnými doplňkovými látkami a tak zajistit udržitelnou a ziskovou živočišnou výrobu a bezpečná krmiva. A tato strategie je i nadále uplatňována současným ředitelem společnosti, panem Markusem Dedlem.

Centrální výrobna společnosti (Steyregg, Rakousko) dodává své výrobky do 45 zemí světa. Globální tým firmy Delacon má 110 zaměstnanců v 16 pobočkách a spolupracuje s 30 distributory po celém světě.

Ve společnosti Delacon vyznáváme tyto tři základní hodnoty:

Udržitelnost

Co začalo jako rostlinná alternativa k antibiotickým stimulátorům růstu, se vyvinulo v řadu spolehlivých a vysoce oceněných produktů. Ty prokázaly významné výsledky v oblasti zlepšení užitkovosti hospodářských zvířat, snížení emisí a poskytují tak dlouhodobé využití. Stále pracujeme na využití co největšího potenciálu přírodních látek za účelem zajištění udržitelné a současně i ziskové živočišné výroby, stejně jako výroby bezpečných produktů pro konečné spotřebitele.

Inovace

V oblasti výživy zvířat se nevyhnutelně objevují stále nové výzvy, ale jsme připraveni jim dostát se všemi závazky. Neustálá snaha o zlepšení, nalezení nových, inovativních řešení pro splnění těchto výzev - to je náš cíl.

Špičková kvalita

Vysoká kvalita je našim závazkem ve všech oblastech našeho podnikání. Používáme pouze vysoce moderní technologie, řízené kvalifikovanými odborníky. Vždy se snažíme zajistit, aby naše produkty byly udržitelné, bezpečné a účinné. Tyto hodnoty byly také potvrzeny Evropským úřadem pro bezpečnost potravin, který nás ocenil nejvyšší klasifikací, zlatým standardem, v registraci fytogenních doplňkových látek: registrací EU pro zootechnické krmné aditivum.

Toto jsou naše klíčové faktory, naše porozumění pro performing nature".

Společnost Delacon získala během svého působení řadu různých ocenění. Delacon Rakousko obdržel cenu STEP (2013), Zlatý Pegas pro úspěšného exportéra (2012), cenu Rakouské přední společnosti (2012) a ocenění Rakouský exportér (2009). Delacon ČR pak Zlatý klas (2005).

Věříme v sílu přírody a její působení.

Stále zkoumáme a využíváme potenciál přírody a to nás řadí mezi světové lídry v oblasti fytogenních krmných aditiv.