Phytogenic feed additives

Naturalna poprawa wydajności zwierząt gospodarskich

Jesteśmy pionierami w dziedzinie fitogenicznych dodatków paszowych

Delacon to cieszący się największym zaufaniem globalny dostawca najwyższej klasy rozwiązań fitogenicznych dla producentów zwierząt gospodarskich. Od ponad 25 lat nasze fitogeniczne dodatki paszowe wyznaczają trendy w obszarze naturalnego wspomagania zdrowego rozwoju i wydajności zwierząt.

Założona jako rodzinne przedsiębiorstwo, austriacka firma Delacon od ponad 25 lat pozostaje pionierem i globalnym liderem w dziedzinie fitogenicznych dodatków paszowych. Firma specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji w pełni naturalnych dodatków paszowych na bazie ziół, przypraw i olejków eterycznych, przeznaczonych dla przeżuwaczy, trzody chlewnej i drobiu. Firma Delacon jako pierwsza zastosowała termin „fitogeniczny" na określenie substancji pochodzenia roślinnego .

Wizja założyciela firmy Helmuta Dedla, który dążył do zastąpienia antybiotykowych stymulatorów wzrostu fitogenicznymi dodatkami paszowymi, by zapewnić zrównoważony charakter i rentowność produkcji zwierzęcej. Również bezpieczeństwo żywności dziś wyznacza kierunek strategii korporacyjnej realizowanej przez Dyrektora Generalnego Delacon – Markusa Dedla .

Ze Steyregg w Austrii, gdzie mieści się siedziba i nowoczesne zakłady produkcyjne firmy, wysyłamy nasze produkty do 45 krajów na całym świecie. Delacon zatrudnia 110 pracowników w 16 lokalnych biurach oraz współpracuje z 30 partnerami dystrybucyjnymi na całym świecie .

Delacon działa w oparciu o trzy następujące wartości :

Zrównoważony rozwój

Zaczynając od fitogenicznych zamienników antybiotykowych stymulatorów wzrostu, stworzyliśmy wyróżnioną licznymi nagrodami linię niezawodnych produktów, które pomagają podnosić wydajność produkcji i ograniczać emisje, a tym samym stanowią zrównoważone rozwiązanie na miarę przyszłych wyzwań i potrzeb. Nieprzerwanie pracujemy nad wykorzystaniem pełni potencjału substancji pochodzenia naturalnego dla zapewnienia rentowności i zrównoważonego charakteru produkcji zwierzęcej oraz bezpieczeństwa produktów żywnościowych .

Innowacyjność

W obszarze żywienia zwierząt nieustannie pojawiają się nowe, nieuniknione wyzwania, którym zawsze potrafimy sprostać dzięki postawie opartej na pełnym zaangażowaniu. W poszukiwaniu coraz lepszych rozwiązań nieprzerwanie pracujemy nad nowymi, innowacyjnymi sposobami pokonywania pojawiających się problemów .

Doskonałość

W każdym aspekcie naszej działalności dążymy do zachowania najwyższej jakości. Stosujemy wyłącznie najnowocześniejsze technologie i korzystamy z wiedzy wysokiej klasy specjalistów. Zależy nam, żeby nasze produkty były przyjazne dla środowiska, bezpieczne i skuteczne. Ich właściwości znalazły potwierdzenie w decyzji Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności o przyznaniu nam najwyższego, złotego standardu w toku rejestracji dodatków paszowych oraz zarejestrowaniu naszego produktu do użytku w UE jako zootechnicznego dodatku paszowego .

Wcielając w życie nasze wartości realizujemy motto firmy: w zgodzie z naturą". Takiej postawie zawdzięczamy pozycję czołowego eksperta w dziedzinie rozwiązywania bieżących i przyszłych problemów w obszarze żywienia zwierząt hodowlanych.

Sukces firmy Delacon został doceniony przez szereg instytucji. Tylko w ostatnich latach otrzymaliśmy między innymi nagrodę STEP (2013), nagrodę dla eksporterów Złoty Pegaz (2012), wyróżnienie dla „Wiodącego austriackiego przedsiębiorstwa" (2012) i nagrodę Austrian Export (2009).

„Wierzymy w moc i sprawczą potęgę natury.

Stale badamy i uwalniamy niezmierzone pokłady potencjału roślin, co zapewnia nam pozycję światowego lidera w segmencie fitogenicznych dodatków paszowych.